نوشته شده توسط : ADMIN

بهره‌برداري از زالو، درون و بيرون مرزهاي ما

 يادگيري پرورش حيوانات خاص (زماني كه فوايد و موارد استفاده‌اي آن را بدانيم) ما را در توليد اين حيوانات علاقمند‌تر مي‌نمايد. حسين خيرانديش يكي از اعضاي موسسه تحقيقات حجامت ايران در گفتگويي به موضوع به كارگيري زالو در زمان بيماريها مي‌پردازد.

موسسه تحقيقاتي حجامت ايران، چگونه تاسيس شد؟

در سال 65 مطالعاتي پيرامون طب سنتي انجام دادم كه منجر به ايده‌اي براي تشكيل موسسه در سال 69 گرديد. بعد از ثبت موسسه به همراه پنجاه نفر از علاقه‌مندان در اين زمينه كار را شروع كرديم و در سال 1380 طبق راي شوراي محترم نگهبان قانون اساسي و ديوان عدالت اداري حجامت داراي جايگاه رسمي و قانوني در نظام درماني و بهداشتي كشور شد.

از تاريخچه زالو در طب صحبت كنيد.

زالو از دو هزار و 50 سال قبل در ايران، هند و يونان و روم و سپس در اروپا مورد استفاده پزشكي داشته است. در قرن نوزدهم از اين جانور كوچك براي درمان هر دردي از جمله سردرد، تب، زخم‌هاي عفوني شده، دمل و آبسه استفاده مي‌شده است.

طريقه‌ي زالو درماني چگونه است؟

ـ خون درماني داراي سه مرحله است؛ حجامت، فصد و زالو درماني.

حجامت را راس درمان، فصد را بازوان قدرتمند آن و زالو درماني سرانگشت هنرمند درمان معرفي مي‌شود اما بيماري و مشكلي كه با حجامت و فصد درمان نشود، زالو درماني مي‌تواند آن را برطرف سازد.

زالو از يك سو، خون‌آلوده و فاقد اكسيژن را تخليه مي‌كند و از سوي ديگر بزاق خود را كه حاوي ماده‌اي ضدانعقاد و آنتي هيرودين و احتمالا بيش از يكصد نوع ماده Bioactive ديگر است به موضع تزريق مي‌كند. يعني دو عمل تصفيه و ترقيق خون را همزمان انجام مي‌دهد و بالتبع اين خون، سالم‌سازي شده به كنترل عفونت‌ها و عملكرد بهتر سلول‌هاي دفاعي خون و سيستم ايمني و افزايش اكسيژناسيون بافت‌ها منجر خواهد شد.:: موضوعات مرتبط: زالو درمانی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ مهر۱۳۸۸ |